شیر استیل توپی

با نانو استیل تماس بگیرید

شیر توپی استیل

شیر های توپی استیل مانند سایر شیرفلکه های صنعتی از آلیاژ های مختلفی تولید می شوند ولی در مورد استیل ها باید گفت به دلیل کاربرد حساس تر آنها تا آلیاژ هایی مانند فولادی و برنجی به نکات ریز بیشتری در زمان خرید باید توجه داشته باشید. شیر های توپی گازی استیل موجود در بازار ایران اغلب تولیدات خارجی هستند و بیشینه خرید مشتریان نیز گرایش به مدل های خارجی را نشان می دهد. در این میان برخی از این شیر ها به دلیل استفاده شدن در صنایع غذایی و داروئی دارای مجوز های صنایع غذایی و همین طور استاندارد های مورد نیاز برای این صنایع هستند.

در Ball Valve در سیستمهای فرآیند بکار می روند ممکن است از عملگرهای مختلفی به منظور کنترل مستقیم یا از راه دور شیر استفاده شود. متداولترین این عملگرها یا بصورت دستی بوده و یا توسط یک موتور کار می کنند. شیرهای دستی دارای یک چرخ یا اهرم دستی می باشند که مستقیماً یا از طریق یک گیربکس به ساقه شیر وصل میشوند. با حرکت ساقه شیر به اندازه یک قوس ۹۰ درجه، شیر باز یا بسته میشود در Ball valve ها دسته شیر تا ۹۰ درجه بچرخد. برخی از Ball valve ها دارای عملگرهایی هستند که بصورت دنده خورشیدی عمل میکنند. این نوع از دنده ها به شیر اجازه میدهند که از دستـه کوچکتری استفاده کنند ولی نیروی حاصله از آنها به اندازه یک شیر بزرگ میباشد. از شیر توپی برای کنترل جریان فقط زمانی که سیال گاز باشد میتوان استفاده کرد.

عملگر شیر توپی استیل

شیر های توپی را می توان به وسیله اهرم های دستی و یا با کمک عملگر های برقی و پنوماتیکی باز و بسته کرد. اما اغلب این شیر ها در سایز های کوچک و در صنایع خاص مورد استفاده قرار می گیرند و عملگر های دستی کوچک دارند.

مزایای استفاده از بال ولو

  • قیمت پایین تر نسبت به سایر شیرها
  • عمل کردن سریع در باز و بسته شدن
  • عمل کردن در ۱/۴ بسته بودن و باز بودن مجرای توپی
  • یکپارچه بودن قطعات آن و عدم نیاز به روانکاری
  • وزن کم ،ساختمان فشرده ،نصب و بهره برداری آسان
  • گشتاور پایین مورد نیاز جهت باز و بسته کردن(در نتیجه انتخاب آسانتر عملگر)
  • استفاده از شیرهای توپی چند راهی برای تغییر جهت جریان